SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Małopolska regionem szans dla młodych
30 stycznia odbyła się Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania działań zrealizowanych w Małopolsce dla młodych, ale również do nakreślenia wizji na przyszłość. W panelu dyskusyjnym wzięła udział Joanna Migacz, Wiceprzewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA oraz dyrektor zarządzająca placówek całodobowych.
W Kinie Kijów zgromadzili się przedstawiciele władz szczebla krajowego i samorządowego, urzędów pracy z Małopolski, pracodawców, organizacji działających na rzecz wsparcia młodzieży i instytucji partnerskich. Konferencja była szczególną okazją, by docenić pracowników urzędów pracy. Wybitnie zasłużonym wręczono odznaczenia państwowe.

Ważną częścią wydarzenia był panel dyskusyjny pn. „Młodzi szansą dla Małopolski = Małopolska regionem szans dla młodych”. W debacie wzięli udział: Małgorzata Marcińska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Stanisław Sorys - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, prof. Marian Niezgoda – socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Joanna Migacz – Wiceprzewodniczącą Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, Andrzej Mielczarek – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, Agata Olek – Koordynator Krajowy Szlachetnej Paczki oraz Barbara Waszkiewicz – Dyrektor Centrum Sprzedaży Comarch S.A.

Paneliści zgodzili się, że Małopolska to region dający szanse, z potencjałem. To tutaj znajdują swoje miejsce do życia i pracy ludzie ambitni, wykształceni, pełni pasji. To również miejsce, gdzie młodzież mniej wykształcona, dobrze sobie radzi, stając się wykwalifikowanymi fachowcami.

Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia została zorganizowana po raz czwarty. Wydarzenie jest elementem obchodzonego 27 stycznia w całej Polsce Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Fot. wup-krakow.pl