SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Kardynał Macharski świętuje z SIEMACHĄ
Kardynał Franciszek Macharski odebrał życzenia urodzinowe od wychowanków i przyjaciół SIEMACHY. W siedzibie Stowarzyszenia odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego odsłonięto portret Jubilata, wykonany przez krakowskiego artystę Bogumiła Książka.
W trakcie uroczystości wychowankowie złożyli Kardynałowi życzenia i przekazali prezenty urodzinowe od społeczności SIEMACHY. Wizyta kard. Macharskiego w krakowskiej placówce Stowarzyszenia miała też dodatkowy wymiar. Podczas oficjalnego spotkania odsłonięto portret wykonany przez Bogumiła Książka.
Kardynał Franciszek jest dla nas wyjątkową postacią – współzałożycielem SIEMACHY, z którym 22 lata temu zaprosiliśmy młodych ludzi do pierwszej placówki przy ul. Długiej – mówił ks. Andrzej Augustyński – Sala, którą uświetni portret Kardynała, będzie od dziś nosiła imię Franciszka. 

W uroczystości uczestniczyli także Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Poseł Ireneusz Raś, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Cięciak, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezes Inter-Bud Stanisław Łukasik. 

Kardynał Franciszek Macharski jest dla SIEMACHY postacią wyjątkową – współzałożycielem Stowarzyszenia i jego Członkiem Honorowym, który szczególnie w latach 90–tych, na początku działalności SIEMACHY, aktywnie wspierał prężną działalność Stowarzyszenia. Dziś kard. Macharski także uczestniczy w życiu społeczności, spotykając się z wychowankami i biorąc udział w najważniejszych dla SIEMACHY wydarzeniach.