SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Centrum Sportów Konnych otwarte!
Odporyszów właśnie powiększył się o kolejne miejsce dla wychowanków SIEMACHY. 10 października swą działalność rozpoczął tam nowoczesny obiekt Centrum Sportów Konnych, w skład którego wchodzi stajnia dla 12 koni oraz zaplecze socjalne i noclegowe.
Uroczystość rozpoczęły zawody w Sportowych Rajdach Konnych szlakiem Jana Wnęka zorganizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA i Fundację Dowolnie na Koń!. Rajd odbywał się na terenach Płaskowyżu Tarnowskiego i obejmował trasy na kilka różnych długości, a zwycięzców nagrodzono podczas ceremonii otwarcia nowego obiektu.

Po symbolicznym zasadzeniu dębów przed ośrodkiem, nastąpiła część oficjalna, którą uświetniły muzyczne występy wychowanków SIEMACHY i wokalistki Kasi Popowskiej. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Tarnowa Roman Ciepiela oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów projektu. Organizatorzy zapowiedzieli licytację quada, na którym Rafał Sonik wygrał rajd Dakar, a pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na budowę kolejnego ośrodka SIEMACHY, który powstanie w Tarnowie. Po wręczeniu nagród i podziękowań oraz oficjalnym przecięciu wstęgi, goście mieli okazję wziąć udział w sportowych atrakcjach, które miały miejsce na terenie obiektu. Odbyły się m.in. pokazy ujeżdżenia, łucznictwa i tresury psów. 

W grudniu ubiegłego roku w Odporyszowie został otwarty Nowoczesny Dom Dziecka. Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej, oficjalnie otworzył placówkę, która oprócz części całodobowej mieści także kompleks sportowy. Dzięki powstaniu nowego miejsca, na wychowanków czekają kolejne atrakcje, ale i obowiązki. Będą mogli poznać od podstaw wiele aspektów pracy z końmi, a opieka nad zwierzętami to sprawdzona metoda wychowawcza. Oprócz tego w otoczeniu Centrum Sportów Konnych powstaje sad, a nieopodal placówki dziennej zlokalizowano szklarnię, w której młodzi ludzie uprawiają warzywa.

Partnerami uroczystego otwarcia Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie byli: Województwo Małopolskie, Małopolskie Dworce Autobusowe, Krakowski Park Technologiczny, Konsalnet Holding, Hotel Rubinstein, Traditional Polish Style, KOBA Organizacja Odzysku Opakowań SA, Toyota KOBOS, Car Master, Fundacja Dowolnie na Koń, Concept Music Art oraz Meet