SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Majówka 2018 - Wiedeń

Majówka nad pięknym, modrym Dunaju!

W dniach 12-14 maja 2019 r. byliśmy bardzo dużą grupą, bo aż 100 osób w Wiedniu. To już siódma majówka, która  wpisała się na stałe w rytm życia SIEMACHY.

Nasz pobyt w stolicy Austrii  rozpoczęliśmy od zwiedzenia Belwederu, gdzie mogliśmy podziwiać  sławne obrazy Gustawa Klimta (m.in. „Pocałunek”). Niedziela zakończyła się wspaniałą zabawą na Praterze, gdzie każdy z nas miał okazję sprawdzić  wytrzymałość na gwałtowny wzrost adrenaliny.
W poniedziałek  zwiedzaliśmy  starą część  miasta z Hofburgiem  i Muzeum Historii Naturalnej, które oczarowało nas ilością wspaniałych zbiorów. W godzinach popołudniowych wjechaliśmy na Kahlenberg, gdzie usłyszeliśmy ciekawe informacje o zwycięstwie króla Sobieskiego nad Imperium Osmańskim. To miejsce pełne jest historycznych i patriotycznych pamiątek.
Ostatni dzień naszego pobytu w Wiedniu spędziliśmy w  letniej  rezydencji Habsburgów Schonbrunn. To piękny pałac z rozległymi ogrodami, po których tak jak my dzisiaj spacerowali cesarzowie.
Nasza wspaniała majówka mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu kilku partnerów, a są nimi: Fundacja PKO BP, firma Inter- Bud, Oknoplast, Unimat S. A., Tesko Steel i Oshee.
Dziękujemy za piękne chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci!

Galeria zdjęć: http://siemacha.org.pl/aktualnosci/2019/05/majowka-2018#.XTghp-gzaUk